Profilaktyka

Nasza działalność profilaktyczna obejmuje między innymi specjalistyczny instruktaż dotyczący higieny jamy ustnej. Odwiedzając naszych dentystów w Swarzędzu poznasz szczegółowe wskazówki dotyczące prawidłowej pielęgnacji jamy ustnej.
Fluoryzacja wzmacnia szkliwo i jednocześnie zwiększa odporność zębów na działanie szkodliwych czynników, co pomaga chronić je przed próchnicą. Zabieg fluoryzacji pozwala zmniejszyć ryzyko próchnicy nawet o 40%.
Lakowanie zębów to zabieg, który polega na pokryciu zębów specjalną substancją na bazie żywic. Ma ona na celu zabezpieczenie zębów przed chorobotwórczymi bakteriami.
Skaling ultradźwiękowy to nic innego jak oczyszczanie zębów z kamienia nazębnego, który gromadzi się w okolicach dziąseł. To nowoczesna metoda usuwania kamienia, która gwarantuje natychmiastowy efekt. Warto pamiętać, że taki zabieg może być wykonywany wyłącznie przez dentystę.
Piaskowanie zębów należy do podstawowych zabiegów, które wykonasz w naszej klinice w Swarzędzu. Polega ono na usuwaniu osadów oraz nieestetycznych przebarwień z powierzchni zębów. Warto wykonywać je przynajmniej raz do roku.
Jeśli marzysz o tym, żeby mieć lśniący uśmiech, powinieneś skorzystać z naszych usług polerowania wypełnień. Profesjonalni dentyści z naszej swarzędzkiej kliniki zadbają o to, żeby wszelkie ubytki w Twojej jamie ustnej wyglądały jak najbardziej naturalnie.