Protetyka

Do odtworzenia pierwotnych warunków zgryzowych wykorzystuje się specjalistyczne uzupełnienia protetyczne. Do uzupełnień protetycznych ruchomych zalicza się między innymi protezy szkieletowe, akrylowe bądź nylonowe, natomiast do stałych należą uzupełnienia ceramiczne - przede wszystkim korony i mosty.
Korony i mosty należą do najchętniej używanych wypełnień, jakie oferuje stomatologia estetyczna. Swarzędzka klinika posiada wielu ekspertów od wypełnień, którzy z chęcią doradzą Państwu w jaki sposób leczyć i maskować ubytki, tak ażeby efekt wizualny był jak najbardziej satysfakcjonujący.
Wkłady koronowo - korzeniowe są stałymi uzupełnieniami protetycznymi zębów, w których doszło do całkowitego uszkodzenia twardych tkanek korony. Stosuje się je przy dużych brakach tkanek własnych zęba. Istnieje kilka rodzajów tego typu wkładów - w zależności od wykorzystanego materiału wyróżniamy między innymi wkłady metalowe, z włókna szklanego, czy też cyrkonu.
Aby wybrać odpowiedni rodzaj protezy częściowej należy skonsultować się z jednym z stomatologów z naszej swarzędzkiej kliniki, który uwzględni i dokładnie przeanalizuje stan Twojego uzębienia.
Protezy całkowite stosowane są w momencie, kiedy pacjent nie posiada już żadnych zębów własnych pacjenta ani implantów. Ma ona za zadanie w pełni zastąpić brakujące uzębienie w jamie ustnej. Decydując się na protezę całkowitą koniecznie skonsultuj się z lekarzem stomatologiem z naszej swarzędzkiej kliniki.
Protezy bezklamrowe to najbardziej zaawansowany rodzaj protez elastycznych. Elementy retencyjne są w tym przypadku zastąpione pelotami - inaczej zatrzaskami, wykonanymi z materiałów termoplastycznych. Zastosowanie pelot sprawia, że proteza jest praktycznie niewidoczna, co pomaga zachować estetyczny wygląd jamy ustnej.