Stomatologia zachowawcza

Nowoczesne metody leczenia, które stosujemy w naszych gabinetach stomatologicznych w Swarzędzu, umożliwiają leczenie i odbudowę nawet bardzo zniszczonych zębów. Dlatego też, nawet jeśli cierpisz na zaawansowaną próchnicę zębów, nasi dentyści są w stanie Ci pomóc i w pełni cofnąć rozwój bakterii chorobotwórczych.
Atrycja to postępujące z wiekiem lub spowodowane zaburzeniami szczęce - wadami zgryzu lub nieprawidłową budową zębów, zużycie twardych tkanek zęba. Mimo że jest to dość naturalny proces, warto zacząć mu jak najszybciej przeciwdziałać, gdyż może prowadzić do wielu nieprzyjemnych powikłań.
Wypełnienie kompozytowe to całkowicie nieinwazyjna metoda odbudowy zęba. Stosowanie wkładów kompozytowych wzmacnianych włóknem szklanym posiada cały szereg zalet. Zęby rekonstruowane są za pomocą kompozytu z żywicy, co sprawia, że materiał doskonale przylega do ich powierzchni.
Nadwrażliwość zębów to przypadłość, która przejawia się bólem i dyskomfortem zębów podczas ucisku lub przy zetknięciu z czymś zimnym lub gorącym. Nasi dentyści z powodzeniem zajmują się leczeniem nadwrażliwości zębów, której przyczyną jest najczęściej odsłonięcie zębiny, miejsca, w którym znajdują się silnie unerwione kanaliki zębowe.
Ból zęba to wyjątkowo nieprzyjemna dolegliwość, która może być powodowana wieloma różnymi czynnikami. Silny ból zęba jest w stanie bardzo utrudnić codzienne funkcjonowanie, dlatego w momencie wystąpienia jakiegokolwiek dyskomfortu zalecamy niezwłoczną wizytę u naszych dentystów w Swarzędzu.
Zapalenie dziąseł stanowi najczęściej następstwo procesu zakaźnego lub zapalnego tkanki okołowierzchołkowej zęba. Nieleczone może prowadzić do poważnych komplikacji zdrowotnych, dlatego też nie warto zwlekać z wizytą u specjalisty.