Chirurgia stomatologiczna
Swarzędz

Podczas konsultacji chirurgicznej lekarz przeprowadza wywiad, badanie wewnątrzustne pacjenta czyli stan uzębienia oraz badanie zewnątrzustne, podczas którego bada na przykład węzły chłonne. Konsultacje chirurgiczną przeprowadza się przed zabiegiem usunięcia ósemek. Na podstawie uzyskanych informacji lekarz przedstawia pacjentowi plan leczenia.
Ekstrakcja zęba w znieczuleniu miejscowym jest to zabieg bezbolesnego usunięcia jednego bądź kilku zębów. Ekstrakcja zęba stałego wykonywana jest w przypadku, gdy mamy do czynienia z poważnym uszkodzenie zęba, który nie nadaje się do dalszego leczenia albo ze wskazań ortodontycznych.
Ekstrakcja zęba to zabieg chirurgiczny wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Ekstrakcję chirurgiczną każdy lekarz stomatolog powinien traktować jako ostateczność. Decyzję o takim zabiegu podejmuje się, mając pewność, że leczenie zachowawcze nie będzie w pełni skuteczne. Zastosowanie znieczulenia miejscowego sprawia, że taki zabieg jest całkowicie bezbolesny.
Konieczność ekstrakcji zęba mlecznego najczęściej spowodowana jest przez urazy mechaniczne lub próchnicę. Zdarza się też, że wskazaniem do usunięcia zębów mlecznych jest obecność zębów przetrwałych, czyli takich, które pozostają w jamie ustnej po przewidywanym terminie jego fizjologicznej utraty. Decyzja o usunięciu zęba mlecznego ze wskazań ortodontycznych powinna być poprzedzona dokładną analizą stanu jamy ustnej dziecka.
Ropień zęba to ostre zapalenie tkanek znajdujących się wokół wierzchołka korzenia. Powstaje on na skutek przedostania się tam bakterii. Jest to jama otoczona tkankami i wypełniona treścią ropną. Jedynym skutecznym sposobem leczenia jest natychmiastowe nacięcie ropnia, następnie otwarcie zęba i przeprowadzenie leczenia kanałowego.
Resekcja to zabieg polegający na usunięciu wierzchołka korzenia. Może ona uchronić pacjenta przed całkowitym usunięciem zęba. Przeprowadza się ją w momencie, gdy nie ma możliwości ponownego leczenia kanałowego. W znieczuleniu miejscowym odcina się wierzchołek korzenia oraz usuwa się chorobowo zmienioną tkankę.
Podcięcie wędzidełka stosuje się u osób, u których tkanka łącząca język lub wargę jest w nieprawidłowy sposób przyczepiona, co może być przyczyną wady zgryzu lub problemów z prawidłową artykulacją. Dentysta podczas zabiegu koryguje lub podcina wędzidełko w znieczuleniu miejscowym.

Chirurg stomatologiczny Swarzędz

Chirurg stomatologiczny to osoba zajmująca się leczeniem operacyjnym jamy ustnej. Do zakresu jego działań należą przede wszystkim zabiegi związane z usunięciem zębów, które nie mogą być poddane leczeniu zachowawczemu.

Chirurg stomatologiczny w Swarzędzu zapewnia wysoko specjalistyczną pomoc w zakresie wszechstronnej diagnostyki i leczenia chorób jamy ustnej. Wszystkie zabiegi wykonywane w naszym gabinecie oprócz poprawy zdrowia, mają na celu również przywrócenie komfortu w obrębie jamy ustnej. Nasi chirurdzy stomatologiczni posiadają wysokie kwalifikacje oraz wieloletnie doświadczenie zawodowe, dlatego też są w stanie zapewnić Ci skuteczność leczenia oraz odpowiednią opiekę.