RTG i radiowizjografia
Swarzędz

W naszym gabinecie dentystycznym w Swarzędzu posiadamy wysokiej klasy sprzęt rentgenowski, dzięki czemu możemy wykonać zdjęcie RTG pojedynczego zęba na miejscu w trakcie wizyty, bez konieczności dojazdów do innych pracowni. Rentgen wykorzystujemy między innymi w diagnostyce oraz podczas leczenia kanałowego.
Radiowizjografia jest niezwykle istotna w procesie prawidłowego diagnozowania stanu uzębienia. Umożliwia ona wykonywanie zdjęć pojedynczego zęba, a następnie bezpośrednie analizowanie ich na ekranie komputera. Bez problemu wykryje ona próchnicę, jak również stany zapalne toczące się w jamie ustnej.
Na zdjęciu RTG oceniamy prawidłowość wykonania wypełnień. Zwracamy uwagę na odbudowę punku stycznego, szczelność oraz obecność próchnicy wtórnej pojawiającej się pod wypełnieniem.

Diagnostyka radiologiczna to istotny element współczesnej stomatologii. Zdjęcie RTG to podstawowe badanie stosowane w diagnostyce pojedynczych zębów lub też całej szczęki, w zależności od konkretnego przypadku. Wykorzystuje się je przy leczeniu ortodontycznym, w celu kontroli zgryzu, po to, aby zdiagnozować zmiany patologiczne lub na przykład w trakcie leczenia kanałowego. Dzięki zdjęciom RTG dentysta jest w stanie dokładnie ocenić stan zębów, korzeni, jak również otaczających je tkanek.

Zdjęcia RTG Swarzędz

Zdjęcie RTG wykonuje się zazwyczaj podczas pierwszej wizyty pacjenta, gdyż jest ono podstawą planowania dalszego leczenia oraz ma na celu wykrycie tych zmian chorobowych, które są niedostępne dla oka w badaniu klinicznym. Badanie jest całkowicie bezbolesne, a najnowszych generacji sprzęt rentgenowski pozwala na uzyskanie wysokiej rozdzielczości obrazu, przy użyciu minimalnej dawki promieniowania rentgenowskiego.