Protetyka
Swarzędz

Do odtworzenia pierwotnych warunków zgryzowych wykorzystuje się specjalistyczne uzupełnienia protetyczne. Do uzupełnień protetycznych ruchomych zalicza się między innymi protezy szkieletowe, akrylanowe bądź nylonowe, natomiast do uzupełnień stałych, korony i mosty.
Korony przywracają prawidłowy kształt, barwę i funkcję zęba w przypadku utraty znacznej jego części. Wykonujemy korony metalowe licowane porcelaną i pełnoceramiczne. Mosty są stosowane w celu uzupełnienia jednego lub kilku zębów, aby odbudować brak zęba przy pomocy mostu konieczne jest oszlifowanie sąsiednich zębów.
Wkłady koronowo – korzeniowe dają możliwość odbudowy zęba w sytuacji gdy znacznemu zniszczeniu uległa korona zęba, a pozostał zdrowy korzeń, na tak przygotowany ząb osadza się koronę protetyczną lub most.
Dobór odpowiedniej protezy częściowej jest sprawą indywidualna i zależy od stanu uzębienia pacjenta. Wykonujemy protezy szkieletowe, acetalowe, akrylanowe.
Protezy całkowite uzupełniają braki wszystkich zębów. Przywracają one utraconą czynność żucia, poprawiają wymowę i polepszają wygląd estetyczny.

Protetyka Swarzędz

Protetyka stomatologiczna to wszelkie działania mające na celu odtworzenie pierwotnych warunków zgryzowych. Wykorzystuje się do tego specjalistyczne uzupełnienia protetyczne, do których należą między innymi rozwiązania tymczasowe, takie jak protezy szkieletowe, akrylowe bądź nylonowe, lub też rozwiązania stałe, takie jak korony i mosty porcelanowe. Protetyka ma na celu odbudowę uszkodzonych zębów lub braków w uzębieniu. Do najczęściej stosowanych wypełnień, jakie oferuje stomatologia estetyczna należą korony i mosty ceramiczne. Poprawiają one stan uzębienia.

Protetyka ma na celu polepszyć zarówno estetykę jak i funkcjonalność zębów. Rozwiązania protetyczne zapobiegają również wielu nieprzyjemnym dolegliwościom, wynikającym z braków w uzębieniu. Odpowiednio dobrane uzupełnienia protetyczne są w stanie posłużyć pacjentowi nawet przez kilkanaście lat. Przed wyborem odpowiedniego rozwiązania warto sprawdzić, czy wybrane korony, mosty bądź protezy są skuteczne i biokompatybilne czyli odpowiednie dla zdrowia i higieny Twojej jamy ustnej.