Stomatologia estetyczna
Swarzędz

Wybielanie zębów jest nieinwazyjne i bezpieczne. Zęby można wybielić przy użyciu żelu wybielającego i indywidualnie przygotowanych elastycznych nakładek na zęby. Wybielanie nakładkowe stosuje się w domu według zaleceń lekarza. Wybielanie trwa około dwóch tygodni.
Martwe zęby są pozbawione żywej miazgi obecnej w zdrowych zębach, dlatego często ciemnieją. Przebarwienie może pojawiać się po dłuższym czasie. Jedynym sposobem na skuteczne rozjaśnienie są zabiegi wykonywane w gabinecie stomatologicznym.
Materiał kompozytowy może być wykorzystany do skorygowania kształtu zęba, wydłużenia go lub zamknięcia szpary między zębami, czyli tak zwanej diastemy. Dokładamy wszelkich starań, żeby zapewnić pacjentom pełeny komfort, przy jak najmniejszej ingerencji w strukturę zęba.
Korony przywracają prawidłowy kształt, barwę i funkcje zęba w przypadku utraty znacznej jego części. Oferujemy korony metalowe licowane porcelaną oraz korony pełnoceramiczne.

Wybielanie zębów Swarzędz

Wybielanie zębów ma na celu nie tylko poprawę wyglądu jamy ustnej, ale również zadbanie o jej higienę. Należy ono do najczęściej wykonywanych zabiegów stomatologii estetycznej. Istnieje szereg przyczyn, które są odpowiedzialne za powstawania przebarwień na zębach. Może to wynikać z predyspozycji genetycznych, nieprawidłowego rozwoju zębów lub być skutkiem ubocznym działania leków stosowanych w dzieciństwie. Istotny wpływ ma także spożywanie silnie barwiących produktów takich jak kawa, herbata, czy wino oraz oczywiście palenie papierosów.

Wybielanie zębów to błyskawiczny i bezbolesny sposób na piękny, biały uśmiech i to w każdym wieku. Taki zabieg może odbywać się przy pomocy specjalnych nakładek. Wybielenie zębów utrzymuje się zazwyczaj od roku do kilku lat i jest uzależniony od tego, czy trzymamy się zaleceń bezpośrednio po zabiegu, jakie mamy nawyki żywieniowe oraz jak dbamy o codzienną higienę jamy ustnej.